Yenilenebilir Enerji İçin İş Birliği – Yaşar Üniversitesi

Yenilenebilir Enerji İçin İş Birliği

.

Yenilenebilir ve temiz enerji sektöründe yerli ekipman üretiminin artırılması ve Türkiye’nin bu alanda teknoloji ve proje üreten bir merkez olmasını vizyon olarak belirleyen Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) ile Yaşar Üniversitesi kapsamlı bir işbirliği protokolüne imza attı.

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ve ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı tarafından imzalanan protokol kapsamında ortak bilimsel ve sektörel organizasyonlar düzenlenecek.

ENSİA üyesi şirketlerin yenilenebilir enerji alanındaki projelerine Yaşar Üniversitesi’nin akademik kadroları katkı koyarken; üniversitede üretilen bilimsel bilgilerin, reel sektörde ve sanayide daha kolay ve uygun maliyetle karşılık bulması kolaylaşacak.

Stajyer öğrenci taleplerinin kabul edilmesinde, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü başta olmak üzere Yaşar Üniversitesi bünyesinde eğitim veren ilgili bölümler öncelikli olarak değerlendirilecek.

 

Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirilen Yaşar Üniversitesi ve ENSİA arasındaki protokolün imza törenine, derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Murat Güler ve Tibet Arbak’ın yanı sıra Yaşar Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Başkanı Dr. Emrah Bıyık, Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Necip Özbey,  Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı Fatih Özfatura ve akademisyenler katıldı.