Sekizinci Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarına Katıldık – Yaşar Üniversitesi

Sekizinci Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarına Katıldık

2007 yılında Ulusal Enerji Verimliliği Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle, enerji verimliliği eylemini yaygınlaştırmak için, her yılın Ocak ayının ikinci haftası, ülkemizde “Enerji Verimliliği Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu bağlamda, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Nurdan Yıldırım ÖZCAN ve Dr. Arif HEPBAŞLI, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Hacer ŞEKERCİ ile birlikte, “8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı”na katıldılar. Bu etkinlik, 11-12 Ocak 2017 tarihleri arasında Yeşilköy/İstanbul’daki WOW Convention Center’de gerçekleştirildi.

Sergide, üniversitemizde yürütülen enerji verimliliği ve yönetimi üzerine çalışmalarımızı ziyaretçilere açıklayarak tanıttık (Üniversitemizin, bugünkü bilgimize göre, TS EN ISO 50001:2011 Enerji Yönetim Sistemi Belgesini alan ilk ve tek üniversite olduğuna dikkat ediniz).

Sergide sunulan posterlere aşağıda verilen linklerden ulaşabilirsiniz.

01-EV Haftası-Enerji Verim Calismalari

02-EV Haftası-TS EN ISO 50001

03-EV Haftası-REELCOOP-Presented

04-EV Haftası-ECOSHOPPING-posted

05-EV Haftası-Atiksu-Isı-Pompası

06-EV Haftası-Bina Kontrol

Dr. Hepbaşlı, “Enerji Yönetim Sistem Standardı Kapsamında Enerji Planlama Prosesi Çıktılarının Belirlenme Kriterleri” başlıklı sözel sunumunu da gerçekleştirdiği bir oturuma moderatörlük yaptı.